Co dają zielone kwiaty w domu

2022-10-10 | DOM, ZDROWIE

Co nam mogą dać zielone kwiaty w domu?

Zielone kwiaty to świetny sposób na wprowadzenie natury do domu. Są łatwe w uprawie i mogą przetrwać wiele tygodni przy minimalnej pielęgnacji. Kwiaty mogą również pomóc oczyścić powietrze wokół nich, filtrując zanieczyszczenia i toksyny z naszych domów. Obecność kwiatów nadaje domowi dekoracyjny wygląd, co może być przydatne, gdy chcesz zaimponować gościom lub zrobić wrażenie w ogóle. Wykazano, że zielony kolor wielu roślin obniża poziom stresu, zwiększa wydajność, a nawet poprawia nastrój!

Zielone kwiaty oczyszczają powietrze wokół siebie

Ponieważ zielone kwiaty pochłaniają dwutlenek węgla i uwalniają tlen, mogą pomóc oczyścić powietrze wokół nich. W rzeczywistości jedno z badań wykazało, że ilość CO2 w pomieszczeniu z jedną rośliną doniczkową spadła o 40% po czterech godzinach.
Poziom czystości może utrzymywać się do 2 godzin po usunięciu rośliny z jej oryginalnego miejsca – więc jeśli chcesz, aby Twoi goście łatwiej oddychali (i patrzyli na coś ładnego), nie zapomnij o paproci na stoliku do kawy!

Kwiaty zwiększają wilgotność w pomieszczeniach

Jeśli szukasz sposobu na zwiększenie wilgotności w swoim domu, rozważ dodanie zielonych roślin. Zielone kwiaty szczególnie podnoszą wilgotność w pomieszczeniach, ponieważ naturalnie absorbują wilgoć z powietrza i uwalniają ją z powrotem do pomieszczenia. Może to być szczególnie pomocne dla tych, którzy cierpią z powodu suchej skóry lub alergii!
Dla tych, którzy chcą śledzić poziom wilgotności w pomieszczeniach, istnieją proste sposoby na zmierzenie go za pomocą higrometru (urządzenia mierzącego wilgotność względną). Idealny poziom wilgotności mieści się w przedziale od 40 do 60 procent – ale nie martw się, jeśli nie mieścisz się w tym przedziale; większość domów ma pewne wahania w swojej średniej sezonowej. Aby upewnić się, że Twój dom mieści się w idealnym zakresie, rozważ dodanie większej ilości roślin (lub nawet włączenie nawilżacza) w razie potrzeby.

zielone kwiaty

Obecność kwiatów nadaje domowi dekoracyjny wygląd

Rośliny dodają odrobinę świeżości, zapachu i koloru do każdego pomieszczenia. Można je wykorzystać do stworzenia motywu przewodniego w nudnym wnętrzu lub po prostu jako punkty centralne w całym domu. Kwiaty są również znane ze swojego uspokajającego wpływu na umysł, dlatego też często umieszcza się je w szpitalach.

Zielony kolor kwiatów może pomóc ukoić napięcie nerwowe i przynieść wewnętrzną równowagę

Zielony to najbardziej relaksujący kolor dla ludzkiego oka. Zielony kolor kwiatów może pomóc złagodzić napięcie nerwowe i przynieść wewnętrzną równowagę.
Zielony to kolor natury, a natura jest źródłem spokoju. Wszyscy czujemy się lepiej, gdy jesteśmy otoczeni przez zielone rośliny, drzewa i trawy. Zielony jest również kolorem życia i wzrostu. Reprezentuje nowe początki, nadzieję i płodność; bez niego nie byłoby życia na ziemi! Chlorofil nadaje roślinom ich zielony kolor; to właśnie on sprawia, że są one w stanie przekształcić światło słoneczne w energię, dzięki czemu mogą żyć!

Mamy nadzieję, że te fakty przekonały Cię do wprowadzenia zielonych kwiatów do Twojego domu. Istnieje wiele korzyści z posiadania ich w pobliżu i mogą one być wspaniałym dodatkiem do każdego pomieszczenia w domu.

 

Może Cię również zainteresować: Najlepsze przyprawy na wzmocnienie odporności

1 komentarz

  1. Krysia

    uwielbiam kwiaty w każdej postaci, dodają takiego ciepłego klimatu w domu