Co zrobić, żeby nie myć codziennie włosów? – te triki powinieneś znać

2022-10-3 | URODA, ZDROWIE

Co zrobić, żeby nie myć codziennie włosów? – te triki powinieneś znać

Jeśli często myjesz włosy, ten artykuł jest dla Ciebie. Wielu z nas jest winnych nadmiernego mycia włosów, nawet nie zdając sobie z tego sprawy. Nierzadko zdarza się, że myjemy włosy codziennie lub nawet kilka razy dziennie. Ale czy wiesz, że nadmierne mycie może przynieść więcej szkody niż pożytku? Istnieje kilka prostych zasad, których możesz przestrzegać, by uniknąć codziennego mycia włosów!

Używaj suchego szamponu

Jeśli chcesz uniknąć mycia włosów, suchy szampon jest rozwiązaniem. Jest to proszek, który rozpylany na włosy absorbuje olej, dając im matowe wykończenie. Ma również wspaniałe zapachy, na przykład kokos lub wanilia, które pozostawiają włosy pachnące bez konieczności stosowania jakichkolwiek produktów płynnych.
Kolejną zaletą stosowania suchego szamponu jest jego wszechstronność. Suchy szampon można stosować zarówno na mokre, jak i suche włosy, co czyni go idealnym rozwiązaniem dla tych, którzy chcą szybko coś zdziałać przed porannym wyjściem z domu.

Myj włosy na noc

Kolejną rzeczą, którą możesz zrobić, aby uniknąć mycia włosów każdego dnia, jest mycie ich wieczorem. Pomoże to zapobiec uszkodzeniom, spowodowanym ciepłym a nawet gorącym powietrzem w ciągu dnia.
Chłodniejsze powietrze w nocy pomoże zachować zdrowie Twoich włosów, a także zmniejszy uszkodzenia spowodowane puszeniem się włosów spowodowanym elektrycznością statyczną (co zdarza się, gdy przeczesujemy nasze włosy rękami).
Po umyciu włosów wieczorem nasze włosy mają większą szansę na wchłonięcie składników odżywczych z zastosowanych środków do pielęgnacji.

mycie włosów - kąpiel

Rzadsze mycie włosów może być dla Ciebie korzystne

Jeśli chcesz rzadziej myć włosy, zastosuj się do poniższych wskazówek:
• Szampon rzadziej. Suchy szampon jest świetną alternatywą dla regularnych szamponów i może wydłużyć czas między kolejnymi myciami.
• Umyj włosy na noc. Dzięki temu skóra głowy będzie mogła wchłonąć składniki odżywcze zawarte w odżywce podczas snu, a Ty obudzisz się z miękkimi, zdrowo wyglądającymi włosami!
• Dostosuj temperaturę wody. Najlepiej myć włosy w letniej wodzie, nie powoduje uszkodzeń w strukturze włosa.

Dzięki tym wskazówkom, codzienne mycie włosów stanie się przeszłością. Na początku może to być nieco trudne, rezygnacja z przyzwyczajenia, ale gdy już wejdziesz w rutynę robienia tego rzadziej, będzie to o wiele łatwiejsze!

 

1 komentarz

  1. Monika

    Suchy szampon – fajna sprawa ale za często nie można go używać bo niszczą włosy