Makijaż permanentny brwi – co to jest, jak długo się utrzymuje i jakie są przeciwwskazania?

2022-07-5 | URODA

Makijaż permanentny brwi – co to jest, jak długo się utrzymuje i jakie są przeciwwskazania?

Makijaż permanentny jest zabiegiem kosmetycznym, który ułatwia życie współczesnym kobietom. Jego wykonanie pozwala oszczędzić sporo czasu przy porannym makijażu oraz wyglądać pięknie bez względu na okoliczności.

Na czym polega makijaż permanentny?

Taki makijaż ma na celu podkreślenie brwi. Dzięki aplikacji naturalnego barwnika pod powierzchnię naskórka uzyskuje się efekt ciągle widocznych i zadbanych brwi. Jest to zabieg bardzo pomocny dla kobiet, które borykają się z jasnymi, rzadkimi brwiami.
Zabieg rozpoczyna się od konsultacji na temat oczekiwań klientki. Następnie wykonany jest wstępny szkic oraz wizualizacja efektu końcowego makijażu. Sam zabieg trwa około 2 do 3 godzin. Efektem można się cieszyć nawet do trzech lat. Uzależnione jest to od wielu czynników, między innymi od wieku klientki, stanu skóry, rodzaju cery, właściwej pielęgnacji po zabiegu, stosowanych leków przez klientki oraz ilości ekspozycji na słońce.
Zabieg nie jest bardzo bolesny, w razie potrzeby może zostać zaaplikowane znieczulenie.
Proces gojenia po makijażu permanentnym może potrwać nawet do 4 tygodni. Podczas zabiegu dochodzi do uszkodzenia naskórka, tworzy się pewnego rodzaju rana i tak należy traktować to miejsce i z nim postępować. Niezbędna jest odpowiednia pielęgnacja.
Bezpośrednio po zabiegu miejsca te mogą być obrzęknięte i troszkę bolesne. Dopiero po około 2-3 dniach zaczyna łuszczyć się skóra i tworzy się strupek. Przez około tydzień po zabiegu należy uważać przy myciu twarzy, nie powinno się tych miejsc moczyć. Warto zachować ostrożność podczas wykonywania makijażu z użyciem kolorowych kosmetyków.

Przeciwwskazania do wykonania makijażu permanentnego

Pomimo wielu zalet, którymi cechuje się makijaż permanentny, niestety, nie może być on wykonany u wszystkich. Istnieją przeciwwskazania do jego wykonania, między innymi:
• ciąża oraz okres karmienia piersią,
• choroby serca,
• choroby krwi,
• choroby zakaźne,
• czynne infekcje skórne – bakteryjne, grzybicze, wirusowe,
• infekcje górnych dróg oddechowych,
• wysoka temperatura,
• nowotwory skóry,
• świeże blizny,
• przyjmowanie niektórych leków (m.in. antybiotyków, leków przeciwzakrzepowych),
• przebyte choroby gałki ocznej.

Po każdym zabiegu makijażu permanentnego zalecana jest jego korekta. Najczęściej odbywa się ona pomiędzy piątym a dziewiątym tygodniem od pierwszego zabiegu. Wykonywana jest w celu uzupełnienia ewentualnych ubytków oraz nadania ostatecznego kształtu brwi. Na tym etapie uzyskujemy już końcowy efekt makijażu permanentnego.

Koszt makijażu permanentnego

Cena makijażu permanentnego zależna jest od wielu czynników. Najważniejszym z nich jest kwestia zastosowanej metody, wykorzystanych preparatów jak również lokalizacji gabinetu kosmetycznego. Średnia cena podstawowego zabiegu oscyluje w granicach 700-1400zł, natomiast koszt zabiegu korekcyjnego jest indywidulanie ustalany w konkretnym przypadku.
Przy okazji makijażu może Cię również zainteresować artykuł Manicure tytanowy – zalety i wady paznokci tytanowych

Może Cię również zainteresować: Najlepsze przyprawy na wzmocnienie odporności

1 komentarz

  1. Karolina

    Właśnie zbieram pieniądze na taki zabieg bo słyszałam ze efekty są naprawdę doskonałe