Manicure tytanowy – zalety i wady paznokci tytanowych

2022-02-3 | CIEKAWOSTKI, URODA

Manicure tytanowy staje się coraz modniejszy i popularny wśród kobiet, stanowi dobrą alternatywę dla pań, które nie koniecznie są fankami manicure hybrydowego lub żelowego.
Z pewnością jest to propozycja dla kobiet, które chcą cieszyć się pięknym kolorem przez długi czas, ale nie chcą zniszczyć naturalnej płytki.
Paznokcie tytanowe są mocne i trwałe, jednocześnie dużo zdrowsze i bezpieczniejsze niż w przypadku innych metod stylizacji paznokci.

ZALETY MANICURE TYTANOWEGO

Tytan cieszy się dużą popularnością, ponieważ ma wiele zalet.
Ogromnym plusem manicure tytanowego jest to, że przy aplikacji nie używa się lampy, dlatego też jest bezpieczny dla swoich klientek. Nie każdy może lub nie chce pozwolić sobie na korzystanie z lamp UV. Utwardzenie tytanu ma miejsce pod wpływem powietrza.
Paznokcie tytanowe są bardzo mocne i trwałe, ale także znacznie lepiej odżywione niż w przypadku innych metod stylizacji. Ich zaletą jest odporność na uszkodzenia, dzięki czemu po zabiegu można cieszyć się nimi bardzo długo, nie obawiając się odprysków i łamliwości lakieru.
Produkty wykorzystywane do manicure tytanowego wzbogacane są w witaminy oraz wapń, mające za zadanie aktywnie odżywiać paznokieć przez czas noszenia lakieru.
To tylko kilka z najważniejszych powodów, dla których warto wybrać tę metodę stylizacji paznokci.

NA CZYM POLEGA MANICURE TYTANOWY

Manicure tytanowy nie jest trudny do wykonania i bez problemu można zrobić go samodzielnie w domu. Jest to łatwy system jednakże jak każda czynność wymaga wprawy i cierpliwości.
Do wykonania potrzebnych będzie kilka produktów. Przede wszystkim żel bazowy, pudry koloryzujące, aktywator oraz top. Przyda się również pędzelek, do strzepywania nadmiaru pudru z płytki paznokcia oraz polerka.
Wykonanie manicure tytanowego ma kilka etapów.
W pierwszej kolejność należy przygotować płytkę paznokcia. Dokładnie odsunąć skórki specjalnym patyczkiem, a paznokciom nadać pożądany kształt za pomocą pilniczka. Zalecane jest również delikatne zmatowienie płytki za pomocą bloczka polerskiego, a następnie odtłuszczenie cleanerem.

Antibiotics Online”>Manicure tytanowy należy rozpocząć od nałożenia witaminowej bazy, a następnie zanurzenia paznokcia w specjalnym pudrze. W tej metodzie właśnie za pomocą zanurzania paznokci w kolorowym pudrze nadajemy im kolor. Ważne jest precyzyjne i dokładne nałożenie bazy, ponieważ kolorowy puder przyczepia się dokładnie w do bazy. Nadmiar pudru na płytce dokładnie oczyszczamy przy użyciu pędzelka. Następnie aplikujemy preparat wysuszający czyli aktywator. Ostatnim krokiem jest pokrycie płytki paznokcia topem, który utwardza i nadaje połysk. Na sam koniec można odżywczą oliwkę na paznokcie.
Wszystko wydaje się łatwe i przyjemne. Jednak istotne jest, aby nie pominąć żadnego kroku, każdy z nich należy wykonywać bardzo starannie.
Zrób ją w zaciszu własnego domu lub udaj się do profesjonalnego salony kosmetycznego i ciesz się pięknymi, zdrowymi paznokciami, które wszystkich zachwycą.

WADY MANICURE TYTANOWEGO

Mankamentem manicure tytanowego jest jego usunięcie. Jest dosyć trudny do zdjęcia. Ściągniecie go acetonem graniczy z cudem, a frezarką jednak trzeba się trochę napracować.
Sam aceton nie daje za dobrych efektów, a ściąganie tytanowego manicure za jego pomocą trwa bardzo długo oraz jest nieefektywne. Jednak może stanowić pierwszy krok w pozbyciu się tytanu z paznokci. Można próbować z klasycznym pilnikiem do paznokci, jednak jest to męczące i bardzo czasochłonne zajęcie. Najlepszym sposobem usunięcia takiej stylizacji, będzie frezarka, jednak trzeba robić to umiejętnie, żeby nie zniszczyć płytki paznokci.
Niezaprzeczalną wadą pozostaje dostępność oraz cena manicure tytanowego. Na rynku nie ma wielkiego wyboru gabinetów kosmetycznych świadczących usługi wykonania takiego manicure. Usługi te, jeśli już się pojawią w ofercie mają dosyć wysokie ceny, rozpoczynające się od około 120 zł. Popularniejsze alternatywy wychodzą oczywiście taniej, lecz mają mniejszą trwałość.

Podsumowując – dzięki swojemu wyjątkowemu działaniu oraz ciekawym właściwościom, manicure tytanowy jest opcją zdecydowanie wartą przetestowania. Paznokcie koloryzowane pudrem tytanowym mogą być piękną ozdobą dłoni.

0 komentarzy