Jak dobrać perfumy? – poznaj 4 zasady, którymi warto się kierować podczas doboru zapachu

2022-10-28 | CIEKAWOSTKI, URODA

Czy zastanawiałaś się kiedyś jak wybrać perfumy? Nie jest to tak łatwe, jak mogłoby się wydawać. Istnieje wiele czynników, które należy wziąć pod uwagę, od chemii twojego ciała, po okazję, a nawet kształt twojej twarzy! Ale nie martw się, pomożemy Ci znaleźć zapach, który jest stworzony dla Ciebie. Oto pięć zasad, którymi warto kierować przy wyborze perfum.

Zasada 1. Weź pod uwagę swój typ skóry

Pierwszym krokiem w wyborze perfum jest rozważenie swojego typu skóry. Typ skóry może mieć wpływ na to, jak pachną perfumy, dlatego ważne jest, aby dowiedzieć się, jaki jest Twój typ, zanim zaczniesz wybierać zapachy. Na przykład, skóra sucha jest bardziej wrażliwa niż skóra tłusta, więc jeśli masz skórę suchą, możesz unikać zapachów zawierających składniki na bazie alkoholu (takich jak woda kolońska) lub nuty cytrusowe (jak limonka). Jeśli jednak Twoja skóra łatwo się przetłuszcza, składniki te mogą nawet poprawić zapach Twojego ciała.

Zasada 2. Ogranicz swój wybór do 2-3 perfum

Jeśli chodzi o perfumy, mniej znaczy więcej. Ogranicz na razie swój wybór do 2-3 perfum – w krótkim czasie uda Ci się wybrać ten idealny!
Powód jest prosty: tak naprawdę nie możesz wiedzieć, dopóki nie sprawdzisz zapachu.
Nie kupuj również perfum, które są zbyt podobne do tych już istniejących na Twojej półce.

jak dobrać perfumy

Zasada 3. Określ przeznaczenie zapachu

Rodzaj zapachu, który wybierzesz, powinien odzwierciedlać Twoją osobowość. Jeśli na przykład chcesz kogoś przyciągnąć, rozważ wybór perfum, które są seksowne i zmysłowe. Jeśli chcesz czuć się pewnie i silnie, zdecyduj się na odważniejsze zapachy. A jeśli chcesz się zrelaksować, ale nie chcesz być przytłoczony aromatem perfum, wybierz coś delikatnego i uspokajającego.

Zasada 4. Uwzględnij sezonowość

Jedną z najważniejszych zasad, o których należy pamiętać przy wyborze perfum, jest uwzględnienie sezonowości. Wiosną i latem najlepsze są lżejsze zapachy, jesienią i zimą lepsze są cięższe zapachy. Dzieje się tak dlatego, że lato jest gorące i wilgotne, więc sprawia, że bardziej się pocimy, co sprawi, że każdy mocny zapach będzie obezwładniający. Z drugiej strony, chłodniejsza pogoda jesienią i zimą powoduje, że Twoja skóra wysycha szybciej niż zwykle, więc lżejsze zapachy będą skuteczniejsze również w tym okresie.
Teraz, gdy znasz już podstawy wyboru perfum, czas zacząć eksperymentować z różnymi zapachami i dowiedzieć się, jak na Ciebie działają. Nie bój się spróbować czegoś nowego; mam nadzieję, że daliśmy Ci kilka dobrych pomysłów!

 

1 komentarz

  1. Joasia

    ja mam tylko 2 ulubione zapachy i tylko je użytkuję