Zamgławiacze

2022-12-19 | DOM, FIRMA

Zamgławiacze to urządzenia, które umożliwiają rozpylanie środków chemicznych w pomieszczeniach oraz na zewnątrz. Stosowane są w celach dezynfekcyjnych, najczęściej w zastosowaniach profesjonalnych.

Czym są i do czego służą zamgławiacze?

Zamgławiacze to urządzenia, które w uproszczeniu składają się z uchwytu, rury, zbiornika oraz dozownika. Jak sama nazwa wskazuje, służą do produkcji mgły, wytwarzanej przy pomocy odpowiednio dobranego do danego zastosowania środka chemicznego. Wykorzystuje się je przeważnie w celu dezynsekcji pomieszczenia lub dystrybucji pestycydów oraz środków owadobójczych np. w ogrodach i szklarniach. Jak działają zamgławiacze?

Kiedy warto skorzystać z zamgławiaczy?

Zamgławiacze najczęściej stosujemy wówczas, gdy konieczne jest pozbycie się insektów np. z domu, szopy czy garażu. W zastosowaniach przemysłowych wykorzystuje się je w magazynach, halach produkcyjnych, pomieszczeniach inwentarskich, a nawet tunelach. Ponieważ urządzenia te emitują mgłę, w której zawarty jest wybrany środek na szkodniki, może ona dotrzeć w najtrudniej dostępne zakamarki. Czasami używa się ich również wtedy, gdy chcemy zastosować pestycydy na hodowanych roślinach lub odświeżyć pomieszczenie przy pomocy preparatu dezodorującego.

Do wyboru mamy zamgławiacze termiczne oraz ultrafioletowe, z tym że z uwagi na stopień zaawansowania technologicznego aktualnie chętniej wybierane są te drugie. To właśnie zamgławiacze wykonane w technologii ULV znajdziesz w asortymencie marki MO-EL, która specjalizuje się w dystrybucji produktów na szkodniki, odstraszaczy i urządzeń do dezynsekcji.

Dlaczego warto wybierać zamgławiacze?

Zamgławiacze nie emitują strumienia wody wymieszanej z preparatem owadobójczym, a mgłę, która dokładnie otula każdy element przestrzeni, w jakiej jest rozpylana. Ponieważ jest dużo lżejsza od kropelek wody, daje możliwość rozpylenia środka na znacznie większe odległości i w sposób bardziej równomierny. Dzięki temu, że urządzenia emitują suchą mgłę, nie prowadzą jednocześnie do uszkodzenia powierzchni wrażliwych na wilgoć, a także są względnie bezpieczne dla ludzi, zwierząt i roślin – oczywiście w zależności od zaaplikowanego do wnętrza zamgławiacza środka chemicznego.

nota

Może Cię również zainteresować: Co dają zielone kwiaty w domu

0 komentarzy