Robot koszący Roboticmower A1 – bezpieczne i komfortowe rozwiązanie do ogrodu dla rodziny z małymi dziećmi

2024-04-4 | DOM

Utrzymywanie trawnika w dobrym stanie wymaga czasu i często jest też pracochłonne. Dlatego mając wiele obowiązków, warto zdecydować się na inne rozwiązanie niż tradycyjna kosiarka. Dobrym wyborem będzie robot koszący Roboticmower A1. Będzie odpowiedni nawet dla rodziny z małymi dziećmi. Poznaj wszystkie korzyści jego zakupu.

Szybkie i zdalne wyznaczenie obszaru koszenia – pobierz aplikację Dreamehome 

Aby wyznaczyć obszar koszenia, nie trzeba wcale sięgać po przewody ograniczające. Wystarczy tylko zdecydować się na robot koszący Roboticmower A1 od Dreame, który umożliwia jego zdalne ustawienie. Należy najpierw pobrać dedykowaną aplikację Dreamehome na swój smartfon. Potem można już ją otworzyć i rozpocząć sterowanie robotem, który będzie kreślił linie krawędzi obszaru roboczego. Po ich wykonaniu można zatwierdzić trawnik, a w dalszej kolejności przejść do ustawienia parametrów koszenia. Dotyczą one między innymi wysokości koszenia, ale i planu wiosenno-letniego lub jesienno-zimowego koszenia trawnika. Harmonogram ustala się na dwa tygodnie. Warto wiedzieć, że wyznaczenie obszaru koszenia nie potrwa dłużej niż 15 minut. Później można już włączyć zdalnie robota koszącego i zająć się innymi sprawami. Oszczędność czasu jest ważna i nie do przecenienia. Zaoszczędzone minuty, a nawet godziny możesz dzięki takiemu sprzętowi poświęcić swojej rodzinie. Co bardzo istotne robot koszący może skosić trawnik o łącznej powierzchni nawet 2000 m2. Należy jednak pamiętać, że wydajność urządzenia w ciągu jednego dnia może wynieść 1000 m2, zatem takie koszenie będzie mogło być zrealizowane w ciągu dwóch dni.         

Koszenie na różnych wysokościach z detekcją przeszkód – wygoda i komfort użytkowania Dreame Roboticmower A1 

Skoro już wiadomo jak wyznaczyć obszar koszenia, to warto zająć się tym, jak działa robot koszący Roboticmower A1. Otóż może kosić trawę na wysokość od 3 do 7 cm. Można przy tym zmieniać wysokość koszenia w trakcie pracy. Robot koszący wyposażony jest w czujnik, który umożliwia detekcję przeszkód w promieniu 70 metrów. Choć sprzęt posiada taką zaawansowaną technologię, to jednak warto zająć się dziećmi na czas tej pracy, tak by przypadkowo nie znalazły się blisko ostrzy kosiarki. Dzięki zastosowaniu technologii OmniSense kosiarka skutecznie mapuje otoczenie. Ponadto jest w stanie dokładnie określić swoją lokalizację, a także pracować nawet w ciemności. Warto podkreślić, że w aplikacji można zarządzać zarówno mapami, jak i trybami pracy robota koszącego. To niezwykle komfortowe rozwiązanie dla każdego użytkownika Roboticmower A1.  

Funkcje zapewniające bezpieczeństwo stosowania Roboticmower A1 

Są także inne funkcje zapewniające bezpieczeństwo stosowania Roboticmower A1. Przede wszystkim warto ustawić blokadę dla dzieci. Dzięki niej nie będą mogły samodzielnie sterować robotem koszącym ani go włączyć. Istotne znaczenie dla jakości trawnika ma ponadto zastosowanie funkcji ochrony przed deszczem. Choć urządzenie ma samo w sobie ochronę IPX6, to jednak należy chronić ostrza przed stępieniem czy też korodowaniem. Gdy wykryje wilgoć, samodzielnie wróci do stacji dokującej.  Jeżeli jesteś zainteresowany zakupem robota koszącego Roboticmower A1 od Dreame, to możesz nabyć go na stronie: https://sklep.dreame-polska.pl. Dzięki zastosowaniu dodatkowych funkcji ochronnych może posłużyć jeszcze przez wiele lat.

nota

Może Cię również zainteresować: Co dają zielone kwiaty w domu

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *