Salon w stylu industrialnym – jak urządzić?

2022-12-13 | DOM

Industrialny styl wnętrz jest popularny od pewnego czasu w Polsce i innych krajach europejskich. Najważniejszymi cechami wnętrz w tym stylu jest stonowana kolorystyka, wprowadzenie metalu i surowych materiałów takich jak cegły oraz beton. Jak urządzić salon w stylu industrialnym? Na co dokładnie zwrócić uwagę?

Salon industrialny – czym się cechuje wnętrze w tym stylu?

Styl industrialny znany jest przede wszystkim jako surowe wnętrza, jednak można wprowadzić do nich nieco komfortu, ciepła i przytulności, chociaż oczywiście trzeba o to zadbać z należytą starannością. Salon industrialny nowoczesny to miejsce, w którym domownicy oraz goście powinni z przyjemnością spędzać czas i relaksować się.

Wnętrza industrialne, salon, sypialnia i inne, cechują się głównie prostotą, surowością i minimalizmem. W końcu sam styl powstał w latach 50. XX wieku jako odpowiedź na konieczność zagospodarowania wolnych przestrzeni, po budynkach przemysłowych i fabrycznych, które opustoszały przez rewolucję technologiczną i zmianę stylu pracy. Wystrój industrialny salonu powinien charakteryzować się stonowaną kolorystyką, brakiem dodatkowych akcesoriów i dekoracji, a także wykorzystaniem naturalnych i surowych materiałów.

Szczególne znaczenie mają takie elementy jak cegły, beton architektoniczny, miedź oraz metal. Jeśli chodzi o trendy kolorystyczne, to najbardziej charakterystyczne są takie barwy jak szarość, biel, czerń, a także czerwień cegły. Warto wiedzieć o tym, że takie pomieszczenie wcale nie musi być wielkie, ponieważ z powodzeniem można zaaranżować mały salon w stylu industrialnym.

Meble do salonu w stylu industrialnym – jaki materiał wybrać?

Podstawą w salonie w stylu industrialnym powinny być materiały industrialne i surowe. Świetnie sprawdza się więc cegła i beton architektoniczny. We wnętrzach w stylu industrialnym doskonale odnajdą się również meble z litego drewna, ponieważ cechuje się ono wysokim poziomem jakości i wytrzymałości na uszkodzenia mechaniczne, a także elegancją i doskonałym stylem.

Pokój dzienny – styl industrialny świetnie do niego pasuje

W pokoju dziennym idealnie sprawdza się styl industrialny, ponieważ to właśnie to pomieszczenie w domu jest zwykle największe i najbardziej przestronne. Ten styl idealnie sprawdza się w przypadku salonów w kamienicach, ponieważ wnętrza te są wysokie, a tym samym można w nich umieścić ciekawe lampy, zwisające z sufitów, a także optycznie je powiększyć dzięki odpowiednim materiałom i lustrom.

Salon w stylu industrialnym – aranżacje

Salon industrialny i jego aranżacje to często dyskutowany temat w gronie specjalistów do urządzania wnętrz. Najważniejsze jest spójne połączenie różnych elementów, a więc mebli, kolorystyki, materiałów na ścianach i podłogach oraz różnego rodzaju akcesoriów (oświetlenia, dodatków). Warto podstawić na wygodną sofę, półki z książkami, industrialne lampy. Te ostatnie to często same żarówki, powieszone na metalowej konstrukcji albo linkach. Dodatkowo dobrze umieścić na kanapie stonowane poduszki dekoracyjne, a na komodzie eleganckie czarne ramki. W przypadku wnętrz w stylu industrialnym lepiej zrezygnować z firan i zasłon, a zdecydować się na eleganckie rolety.

Może Cię również zainteresować: Meble outletowe – czy warto?

0 komentarzy